Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице

620.00 ден

За свеж и опуштен изглед. Содржи скроб од тапиока (вид на житарка) кој обезбедува долготраен мат ефект. Оптички ја измазнува кожата, ги намалува порите и ги брише фините линии. Заситените пигменти собрани од маслото од јојоба имаат хидратантно дејство и овозможуваат лесна апликација. Кремастата формула совршено се прилагодува на кожата и создава прекрасен природен тен. Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Достапно во 4 нијанси: 01 – Alabaster, 02 – Desert sand, 03 – Natural beige и 04 – Tanned.
Погодно за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни информации

Нијанса

01 – Alabaster, 02 – Desert sand, 03 – Natural beige, 04 – Tanned

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Fresh Mat крем-пудра за лице

Select Options