BIO:VÉGANE БИО КОНОП околуочна крема 15мл

640.00 ден

Кожата околу очите е многу тенка и затоа е поподложна на надворешни отежнувачки фактори, како што е стресот. Оваа кадифена крема околу очите содржи микс од органско масло од коноп и екстракт од билката еуфразија кои ја штитат и регенерираат кожата. Линиите на изразување се измазнуваат, а темните кругови се сокриени со нежни треперливи пигменти.
* Ја заштитува и регенерира чувствителната област околу очите. Ги намалува брчките
* Измазнува, затегнува, ги крие видливи темни полиња под очите (подочњаците) и дава блескав изглед
* 100% NATRUE сертифициран и 100% веган
* Без мирис
Начин на употреба:
Нежно нанесете на пределот околу очите и нежно кратко масирајте.

SKU: 4051424582531 Категории , Ознака:

Description

BIO:VÉGANE има нова страст: БИО КОНОП! Маслото од коноп се вади (екстрахира) од семето на растението и има многудетно и смирувачко дејство. Серијата БИО КОНОП ги штити сите типови на кожа од „стрес на кожата“, што може да произлезат од штетните ефекти на животната средина и во отсуство на хидратација. Создава целокупно чувство на опуштена кожа. Не грижете се: единствената вртоглавица ќе биде од прекрасниот изглед!
ОД ПОСЕБНА КУЛТУРА ДО ИКОНСКО РАСТЕНИE
Canabis Sativa (индустриски коноп) е античко растение кое одиграло одлучувачка и различна улога во многу развиени култури. Во Кина и Персија се собира од 12 илјади. години како жито. 100 години пред Христа до втората половина на 19 век, коноп е најчесто засеаната култура. Маслото од коноп се извлекува од семето на ова мултифункционално растение. Љубителите на коноп-от можат да бидат мирни: семето содржи само траги на тетрахидроканабинол (THC). Состојката со психотропното дејство се наоѓа во јадрото на растението.
ИМА ЛИ ЕФЕКТ?
Серијата БИО КОНОП ја смирува и балансира кожата под стрес со суперхрана – органско масло од семе коноп и други природни високо квалитетни состојки.

АКТИВНИ СОСТОЈКИ
Масло од семе на БИО КОНОП
ладно цедено потхранувачко „чудо“ со „сув ефект“ – брзо се апсорбира без да остава мрсен слој. Содржи гама-линоленски киселини кои се врзуваат за водата, и така го поттикнуваат обновувањето на клетките и ја стимулираат регенерацијата на оштетената “кожа под стрес”. Богата со омега-3 и омега-6 масни киселини, кои ја зајакнуваат природната заштитна бариера на кожата. Висока концентрација на антиоксиданти и фитостероли во него ја штити кожата и ги намалува трагите од предвремено стареење. Маслото од семе од коноп содржи витамини и минерали Е, Б1, Б2, калиум, манган, калциум, железо, фосфор, натриум и цинк.

Екстракт од билката Еуфразија (eyebright)
Има докажано противвоспалително дејство, при конјуктивитис (воспаление на очниот капак) и блегеритис (восталение на ивиците на очниот капак).
Делува благопријатано при црвенило на очите и зголемен осет на напрегање во делот на очите.

Brand

BIO:VEGANE

BIO:VÉGANE БИО КОНОП околуочна крема 15мл

640.00 ден