DR.SCHELLER Арган и Амарант Лист Маска против брчки

245.00 ден

Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант.
Без сомнение лист – маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување.
Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екстракт од семе од амарант и вредна хијалуронска киселина.
Се става директно на лицето неколку минути за да обезбеди ефективна богата нега на кожата. Листот совршено се вклопува во формата на лицето и е 100% биоразградлив.
Дејство:
• Ги намалува линиите и брчките
• Ја зголемува еластичноста и ја затегнува кожата
• Го подобрува процесот на природна регенерација
• Ги брише надворешните знаци на предвремено стареење
• За свеж, сјаен и рамномерен тен.

Начин на употреба:
Нанесете ја маската веднаш по миењето на лицето и нежно притиснете. Отстранете го заштитниот слој и прилагодете ги контурите.
Потпрете се и опуштете се. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската. Остатоците може нежно да ги истриете во кожата.
Наш совет:
Во лето, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така што ќе обезбеди интензивна нега со свеж ефект на ладење.

SKU: 4051424558543 Категории , Ознака:

Description

Тајната на инстант дејството на маската за убавина DR.Scheller е во неткаен лист, кој е натопен со висококвалитетен концентрат од специјално избрани природни состојки:

Екстракт од органски арган
Ја измазнува, затегнува и ја подобрува еластичноста на кожата. Има смирувачко и антиоксидативно дејство. Заштитува од слободните радикали.

Екстракт од семе од амарант (Phytosolve®)
Ја подобрува еластичноста на кожата, ги минимизира брчките, штити од слободни радикали, промовира брза регенерација на клетките и формира заштитен слој на кожата.

Хијалуронска киселина
Ја зачувува хидратацијата на кожата, ја измазнува и ја штити од сушење.

ГАРАНТИРАНО!
100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATRUE сертифициран производ
100% веган
100% произведено во Германија

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Арган и Амарант Лист Маска против брчки

245.00 ден