DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 125мл

506.00 ден

Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

• Дополнителна нега со моментален ефект
• Ги чисти порите нежно и длабоко
• Без алкохол
За сите типови на кожа

Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

Како да се користи:
Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

SKU: 4051424558611 Категории , Ознака:

Description

Главни активни состојки:

Екстракт од Алое вера
– ја навлажнува, лечи, смирува и лади кожата.

Екстракт од цветот на праска
– ја штити кожата од слободни радикали, ја зајакнува заштитниот киселински филм на кожата
и ја поддржува регенерацијата на клетките на кожата.

• Без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Гел за миење лице против загадување (Anti-Pollution) - 125мл

506.00 ден