DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) – 150мл

506.00 ден

Тоник (вода) за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

• Дополнителна нега со моментален ефект
• Ги чисти порите нежно и длабоко
• Тонизирачки ефект (ја затега кожата)
• Смирувачки ефект
• Регенерира
За сите типови на кожа

Anti-Pollution Тоник за миење лице ја измазнува и смирува кожата после миење, ја балансира нејзината кисела pH вредност и создава пријатно свежо чувство.
Кожата е заштитена од штетните ефекти на слободните радикали и е совршено подготвена за следниот третман. Одговара за сите типови на кожа. Без алкохол!

Начин на употреба:
Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.

Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

SKU: 4051424558628 Категории , Ознака:

Description

Главни активни состојки:

Екстракт од Алое вера
– ја навлажнува, лечи, смирува и лади кожата.

Екстракт од цветот на праска
– ја штити кожата од слободни радикали, ја зајакнува заштитниот киселински филм на кожата
и ја поддржува регенерацијата на клетките на кожата.

• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Тоник за миење лице против загадување (Anti-Pollution) - 150мл

506.00 ден