Dr Scheller 7-дневна терапија против брчки Арган & Aмарант, 7 ампули x 1мл

870.00 ден

DR.SCHELLER 7-дневна терапиja против бръчки сo Арган & Амарант за зрела кожа

• Моментален ефект: брз видлив резултат
• Ги минимизира фините линии и брчките
• Ги брише сувите линии
• Ја тонизира (затега) кожата
• Овозможува интензивна хидратација

7-дневната терапија против брчки со арган, амарант и екстракт од паракрес е многу ефикасен третман со момемтален ефект. Концентратот од арганово масло, амарант и екстракт од паракрес е силно ефективна формула со моментален ефект. Оваа 7-дневна енергетската терапија ја омекнува кожата, ги измазнува сувите линии и брчките и ги измазнува нерамнините на кожата.

Начин на употреба:
Наутро или навечер нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Ампулата внимателно се крши, се истура содржината на дланката и со кружни масирачки движења се втрива во кожата.
Почекајте малку додека се апсорбира. Само за надворешна употреба!

SKU: 4051424559588 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• Natrue сертифициран

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Содржи АРГАНОВО МАСЛО:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, ги омекнува и храни, зголемувајќи ја еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.

Екстракт на семе од Амарант
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Brand

DR. SCHELLER

Dr Scheller 7-дневна терапија против брчки Арган & Aмарант, 7 ампули x 1мл

870.00 ден