Dr.Scheller “Специjалист” гел против акни 5мл

445.00 ден

DR.SCHELLER “Специјалист” 2-фазен концентрат против мозолчиња и контаминација на кожата.
ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

• СОС помош при мозолчиња и контаминација на кожата
• Антивоспалителни и смирувачки
• Дезинфицира и има хемостатско дејство
• Го измазнува тенот
• Го намалува црвенилото

Новиот стик “Специјалист” од SCHELLER содржи ефикасен 2-фазен концентрат со специјална комбинација на состојки од растителна основа и минерали кои прават мозолчињата да исчезнат ноќе.
Стикот “Специjалист” против акни и контаминација на кожата е високо ефикасен 2-фазен концентрат кој се бори со мозолчињата на наменски и ефикасен начин. Дезинфицира, овозможува мозолчињата да поминат преку ноќ и во исто време го спречува развојот на нови загадувачи на кожата. Содржаниот цинк оксид нежно ги суши погодените области на кожата. Смирувачкиот екстракт од кора од сладунец и магнолија го ублажува воспалението и малото црвенило. За почиста кожа навечер наутро.
Како да се користи:
Добро протресете пред употреба! Нанесете директно на погодените места, оставете да се исуши и делувајте преку ноќ. Остава заштитен бел слој на апликацијата на кожата. Исплакнете се наутро и продолжете со вообичаената нега.

SKU: 4051424559901 Категории , Ознака:

Description

Активни состојки:
Екстракт од кора од магнолија: Има антиинфламаторно дејство, ја смирува кожата, брзо го намалува загадувањето и ја штити кожата од негативните ефекти на слободните радикали благодарение на неговите антиоксидантни својства
Екстракт од Тасев биле: Антивоспалително и смирувачко дејство. Помага во намалување на чешањето и помага во заздравувањето на раните.
Цинк оксид: бел минерал во прав и се наоѓа во природата како зрнест агрегат. Има антиинфламаторно и хемостатичко дејство и нежно ги суши мозолчињата.

100% без силикони, минерални масла и парабени
100% без вештачки вкусови и бои
100% NATRUE сертифициран производ
100% вегански
100% Произведено во Германија

Brand

DR. SCHELLER

Dr.Scheller "Специjалист" гел против акни 5мл

445.00 ден