Dr.Scheller

Filters
Done
 • 870.00 ден

  DR.SCHELLER 7-дневна терапиja против бръчки сo Арган & Амарант за зрела кожа

  • Моментален ефект: брз видлив резултат
  • Ги минимизира фините линии и брчките
  • Ги брише сувите линии
  • Ја тонизира (затега) кожата
  • Овозможува интензивна хидратација

  7-дневната терапија против брчки со арган, амарант и екстракт од паракрес е многу ефикасен третман со момемтален ефект. Концентратот од арганово масло, амарант и екстракт од паракрес е силно ефективна формула со моментален ефект. Оваа 7-дневна енергетската терапија ја омекнува кожата, ги измазнува сувите линии и брчките и ги измазнува нерамнините на кожата.

  Начин на употреба:
  Наутро или навечер нанесете на чиста кожа на лицето, вратот и деколтето. Ампулата внимателно се крши, се истура содржината на дланката и со кружни масирачки движења се втрива во кожата.
  Почекајте малку додека се апсорбира. Само за надворешна употреба!

 • 1,078.00 ден

  DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки
  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ги измазнува фините линии
  • Стимулира природен процес на регенерација ноќе
  • Хидрира
  • Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
  Вистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема против брчки го стимулира природниот процес на регенерација на клетките во текот на ноќта. Содржаните масла од ши и јадро од кајсија обезбедуваат богата конзистентност на кремот, со што се минимизираат фините линии и брчките, се зголемува еластичноста и еластичноста.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа со нежни и лесни масирачки движења.

 • 693.00 ден

  Дневна крема за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа.
  Функција:
  • Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
  • Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
  • Го намалува формирањето на слободни радикали
  • Заштитува од загадување од урбаната средина

  Лето, сонце, плажа и сончање – убава работа :)! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се дополнителен стрес за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

  Заштитниот навлажнувачки крем за лице од 24 часа е особено погоден за сува комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење,
  штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор
  *регистрирана трговска марка на Lipoid.

  Начин на употреба:

  Нанесете ја кремата наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

 • 693.00 ден

  Хидратантен флуид за лице од лубеница и моринга за комбинирана кожа. Функција:
  • Има мат ефект и го намалува сјаењето на лицето.
  • Заштитува од сина светлина, УВ и инфрацрвено зрачење
  • Ја навлажнува и заштитува кожата од дехидрираност
  • Го намалува формирањето на слободни радикали
  • Заштитува од загадување од урбаната средина

  Лето, сонце, плажа и сончање – чиста работа! Но, треба да ја заштитиме кожата не само од УВ зраци. Зрачењето од сината светлина, како и штетните влијанија на надворешната околината се стресни дополнително за нашата кожа и може да доведе до иритација, сушење и предвремено стареење.

  Заштитниот 24ч. навлажнувачки флуид за лице е особено погоден за комбинирана кожа. Ја штити кожата деноноќно од предвремено стареење предизвикано од сина светлина, УВА и инфрацрвено зрачење, штетните ефекти на животната средина и слободните радикали. Кожата е оптимално навлажнета и маснотијата на Т-зоната е избалансирана.

  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс PhytoSolve® од масло од семе од лубеница, масло од семе од моринга и екстракт од бел ѓумбир – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од семе од лубеница и екстрактот од бел ѓумбир делуваат однадвор. Другата главна активна состојка – маслото од моринга, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid.

  Начин на употреба:

  Нанесете наутро и навечер на исчистено лице со лесни масирачки движења.

 • 445.00 ден

  DR.SCHELLER “Специјалист” 2-фазен концентрат против мозолчиња и контаминација на кожата.
  ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

  • СОС помош при мозолчиња и контаминација на кожата
  • Антивоспалителни и смирувачки
  • Дезинфицира и има хемостатско дејство
  • Го измазнува тенот
  • Го намалува црвенилото

  Новиот стик “Специјалист” од SCHELLER содржи ефикасен 2-фазен концентрат со специјална комбинација на состојки од растителна основа и минерали кои прават мозолчињата да исчезнат ноќе.
  Стикот “Специjалист” против акни и контаминација на кожата е високо ефикасен 2-фазен концентрат кој се бори со мозолчињата на наменски и ефикасен начин. Дезинфицира, овозможува мозолчињата да поминат преку ноќ и во исто време го спречува развојот на нови загадувачи на кожата. Содржаниот цинк оксид нежно ги суши погодените области на кожата. Смирувачкиот екстракт од кора од сладунец и магнолија го ублажува воспалението и малото црвенило. За почиста кожа навечер наутро.
  Како да се користи:
  Добро протресете пред употреба! Нанесете директно на погодените места, оставете да се исуши и делувајте преку ноќ. Остава заштитен бел слој на апликацијата на кожата. Исплакнете се наутро и продолжете со вообичаената нега.

 • 710.00 ден

  100% чистото масло од арган од Др. Шелер е вистински херој за убавина и за кожата и за косата. Богат е со витамин Е и антиоксиданси кои ја измазнуваат кожата и ја подобруваат цврстината, како и еластичноста на кожата на долг рок. Процесот на заздравување се стимулира во воспалените области на кожата благодарение на различните активни состојки кои се наоѓаат во маслото. Маслото ги храни сувите врвови и ја омекнува косата.
  Начин на апликација:
  Лице: Нанесете неколку капки од маслото на предходно исчистено лице наутро и навечер. Нежно масирајте го маслото во кожата. Маслото може да се измеша со хидратантна крема за лице – едноставно додадете неколку капки во кремата, измешајте и нанесете на лицето.

  Коса: Ставете 1-2 капки од маслото на дланката и премачкајте ги суви врвови на косата. Може да се користи на сува или влажна коса.

 • 1,001.00 ден

  Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки гарантиран ефект:
  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ги измазнува фините линии
  • Ја подобрува еластичноста на кожата
  • Ја зајакнува отпорноста на кожата
  Природен „лифтинг“ секој ден! Зацврстувачкиот дневен крем против брчки (50 ml) ја враќа младешката свежина на кожата. Ги минимизира фините линии и брчките, ја зајакнува еластичноста и еластичноста на кожата. Ја заштитува кожата од предвремено стареење и штетните ефекти на слободните радикали. Обезбедува совршена хидратација.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

 • 1,160.00 ден

  Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки со заштитен фактор SPF10:

  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ги измазнува фините линии
  • Ја подобрува еластичноста на кожата
  • Ја зајакнува отпорноста на кожата

  Не само во лето, туку и во зима, нашата кожа е изложена на штетните видливи и невидливи сончеви очи. Минералните креми за сончање се нежна алтернатива на хемиските. На природен начин ја штитат кожата од штетните УВ зраци. Содржи состав од минерални филтри на база на титаниум и цинк диоксид, кој формира огледален слој на кожата што ги рефлектира зраците. Дневниот крем за измазнување против брчки со заштитен фактор 10 ја штити кожата од опасното сончево зрачење и ја штити од предвремено стареење предизвикано од штетни надворешни влијанија. Дополнително, хранливата формула ја штити кожата од негативните ефекти на слободните радикали, ги минимизира брчките, ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

 • 245.00 ден

  Сертифицирана Лист маска против брчки со Арган и Амарант.
  Без сомнение лист – маските се мегахит! Тие се погодни кога сте на пат, лесни за употреба и брзо дејствување.
  Ултра-тенкиот неткаен лист целулоза е импрегниран со природен состав на активни состојки, како што се органски екстракт од арган, екстракт од семе од амарант и вредна хијалуронска киселина.
  Се става директно на лицето неколку минути за да обезбеди ефективна богата нега на кожата. Листот совршено се вклопува во формата на лицето и е 100% биоразградлив.
  Дејство:
  • Ги намалува линиите и брчките
  • Ја зголемува еластичноста и ја затегнува кожата
  • Го подобрува процесот на природна регенерација
  • Ги брише надворешните знаци на предвремено стареење
  • За свеж, сјаен и рамномерен тен.

  Начин на употреба:
  Нанесете ја маската веднаш по миењето на лицето и нежно притиснете. Отстранете го заштитниот слој и прилагодете ги контурите.
  Потпрете се и опуштете се. Оставете да делува 15 минути. Отстранете ја маската. Остатоците може нежно да ги истриете во кожата.
  Наш совет:
  Во лето, ставете ја маската во фрижидер пред употреба, така што ќе обезбеди интензивна нега со свеж ефект на ладење.

 • 1,155.00 ден

  DR.SCHELLER Арган и Амарант Околуочна крема против брчки гарантиран ефект:
  • Лифтинг ефект
  • За зрела кожа
  • Ги брише намигнувачките брчки околу окото
  • Смирувачки ефект
  • Хидрирачки ефект
  • Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
  За совршени сјајни очи. Зацврстувачкиот крем за очи ја измазнува деликатната област околу очите и ги крие трагите на стареење. Има долготраен ефект. Ги брише брчките на лицето. Содржаните вредни состојки ја негуваат кожата во длабочина.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid

  Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа околу очите.

 • 506.00 ден

  Гел за миење лице против загадување од околната средина и загаден воздух.

  • Дополнителна нега со моментален ефект
  • Ги чисти порите нежно и длабоко
  • Без алкохол
  За сите типови на кожа

  Anti-Pollution Гелот за миење лице темелно ја отстранува шминката и нечистотиите од се по загадената животната средина и воздух.
  Целосно ги чисти порите и создава пријатно свежо чувство. Одговара за сите типови на кожа, во својот состав не содржи алкохол!

  Како да се користи:
  Нанесете наутро и навечер на влажна кожа, нежно масирајте и исплакнете темелно со вода.
  Главни активни состојки се: екстракт од Алое вера и екстракт од цветот на праска.

  • без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
  • Произведено во Германија
  • толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
  • 100% веган
  • Natrue сертифициран

 • 1,155.00 ден

  DR.SCHELLER Интензивен серум против брчки со Aрган и Амарант гарантиран ефект:
  • Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
  • За зрела кожа
  • Ги минимизира брчките
  • Ја измазнува кожата
  • Ја подобрува еластичноста
  • Регенерира
  Интензивниот серум за лице, врат и деколте видливо ги измазнува линиите и брчките, хидрира и ги исполнува резервите на вода, ја штити кожата од штетни надворешни влијанија. Аргановото масло, екстрактот од семе од амарант и хијалуронската киселина обезбедуваат максимално дејство против брчки.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре кон надвор.
  * регистрирана трговска марка на Lipoid

  Ја намалува длабочината на брчките за 16% *
  Докажано е дека DR.SCHELLER Интензивниот серум против брчки ја намалува длабочината на брчките за + 16% по 28 дена.
  * Просечна вредност по 28 дена, тестирани 20 лица. Извор: Derma Consult Concept GmbH

  Начин на употреба:
  Нанесете наутро и навечер на чиста кожа.

 • Out of Stock
  781.00 ден

  Интензивна и регенерирачка дневна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа.
  • Го поддржува процесот на природна регенерација
  • Ја смирува кожата
  • Го обновува липидниот слој на кожата
  • Ја измазнува сувата кожа
  Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на денот. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата во текот на денот.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чиа екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
  *регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • 850.00 ден

  Интензивна и регенерирачка ноќна крема за лице со магарешки трн и чиа на Dr.Scheller за многу сува кожа.
  • Го поддржува процесот на природна регенерација
  • Ја смирува кожата
  • Го обновува липидниот слој на кожата
  • Ја измазнува сувата кожа
  Смирувачка нега: Богатата крема го подобрува и поддржува природниот процес на регенерација во текот на ноќта. Го зајакнува липидниот баланс на кожата, ја зголемува еластичноста на кожата и го елиминира непријатното чувство на сува кожа. Ја обновува и балансира кожата навечер.
  Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која го користи комплексот PhytoSolve®* од лецитин од соја и други корисни состојки во форма на микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Маслото од магарешки трн делува од надвор кон внатре. Другата главна активна состојка со висок квалитет, чија екстрактот се капсулира во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре према надвор.
  *регистрирана трговска марка на Lipoid
  Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа и нежно масирајте со лесни движења.

 • 292.00 ден

  Крем-балсам за раце со Невен, за сува, многу сува и испукана кожа на рацете.
  Дејство:
  • За многу сува кожа
  • Ја враќа рамнотежата на липидите
  • Омекнува
  • Хидрира
  • Заштитува груба и испукана кожа
  Грубата и испукана кожа на рацете има потреба од интензивна исхрана. Балсамот за раце содржи смирувачки екстракт од календула, тоник витамин А и алантоин кој го обновува клетките.
  Формира мек слој како ракавица што делува како заштитен лепенка на испукана и повредена кожа. Без силикони и парабени.
  Начин на употреба:
  Нанесете на чиста кожа и нежно тријте.

 • 690.00 ден

  • Со ефект на пилинг, ги отстранува мртвите клетки на кожата
  • Ја измазнува кожата и создава сјаен тен
  • Хидрира и задржува вода во кожата
  • Го подобрува производството на колаген и ја затегнува кожата

  Нашата кожа се обновува на секои 28 дена, оставајќи мртви клетки на површината на кожата и може да ги заглави порите. За да се одржи сјајниот изглед на кожата, тие мора периодично да се отстрануваат. Само кога ќе се отстранат мртвите клетки, активните состојки и хидратантните креми можат да достигнат длабоко во кожата и природниот процес на опоравување на кожата да може активно да функционира.

  Ноќен серум против брчки со АХА киселини (овошни киселини) и обновувачка комбинација на екстракти од семе од арган, семе од амарант и корен од сладок корен ги отстранува мртвите клетки, ја измазнува зрелата кожа и го стимулира природниот процес на обновување на клетките.

  Начин на употреба:
  Вечерта по чистењето нанесете 1-2 капки на лицето и нежно тријте. Почекајте 5 минути Аплицирајте после ноќна нега. Мало трнење по апликацијата е нормално. Избегнувајте директен контакт со очите и усните. Заштитете ја кожата од изложување на сонце. Успешната грижа за Арган и Амарант е проширена со уште еден иновативен производ.

  Награда што го почитува мислењето на потрошувачите!
  Германското друштво за истражување на потрошувачи (ДтГВ) одговори на двете прашања оваа година. Околу 1.500 различни брендови беа прегледани и оценети од повеќе од 290.000 корисници. Овие брендови успеаја да се докажат во категориите задоволство, квалитет и цена.
  DR. SCHELLER има право да го носи печатот „Најдобар бренд на Германија“ во категоријата Квалитет.