Нокти

Filters
Done
 • 240.00 ден

  Вегански долготраен лак за прекрасен маникир. Благодарение на употребата на висококвалитетни полимери, производот е отпорен на гребење, кршење и лупење. Обезбедува интензивен сјај и силна покриеност дури и по нанесувањето на првиот слој. Формулата овозможува правилно заситување на плочката за нокти со кислород, обезбедувајќи слободен премин на молекулите на кислород низ облогата на лакот. Прецизната четка обезбедува рамномерно и лесно нанесување. Производот е достикен во 3 тренди бои: SUMMER SONG, DIGITAL LAVENDER и CRYSTAL ROSE.
  Веган. ПЕТА.
  Дерматолошки тестирано.
  Начин на употреба: со четката нанесете рамномерно на ноктот и почекајте да се исуши.
  Професионален совет: нанесете еден слој лак на суви, чисти нокти и почекајте да се исуши. Доколку сакате бојата да биде позаситена, нанесете втор слој и почекајте да се исушат целосно.

 • 410.00 ден

  Bell HYPOAllergenic Ultra масло за нокти и кожички
  Веганско масло за секојдневна нега на нокти и суви кутикули. Формулата содржи комплекс од хранливи состојки – екстракт од лубеница, витамин Е, масла од семки од кајсија, малина, јојоба и сончоглед. Благодарение на нивните својства, плочката за нокти е регенерирана, пофлексибилна и измазнета, а кутикулите се длабоко негувани. Удобната четка го олеснува нанесувањето.
  Веган. ПЕТА. Со 96% природен состав.
  Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.
  Начин на употреба: нанесете го производот со пригодната четка на плочката за нокти и кутикулите.
  Професионален совет: секојдневно нанесувајте го маслото за маникирот да изгледа свеж.

 • 465.00 ден

  Ги храни и хидрира кутикулите и ноктите. Брзо се апсорбира без да остави леплив слој. Формулата е богата со негувачки масла од семки од кајсии (извор на витамини А и Е), јојоба, сончоглед и арган. Хидрира, храни, измазнува, ги омекнува кутикулите и делува против стареење. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • 475.00 ден

  Хипоалергичен зацврстувач за зајакнување на кршливи нокти. Ги штити ноктите од кршење, разделување на слоевите и пукање. Со комплекс на витамини А, Ц и Е, кои ја негуваат и зајакнуваат плочката на ноктот. Содржаниот екстракт од алги, семките од костен, морските минерали и силициумот го стимулираат брзиот раст. Производот може да се користи како основа за измазнување, што обезбедува рамномерно и лесно нанесување на лакот. И како транспарентна потхранувачка нега која ги штити ноктите од пожолтување, дамки и промена на бојата. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • 475.00 ден

  Хипоалергичeн лак “top coat” за интензивен и долготраен сјај на вашите нокти. Се користи после нанесување на лакот, и има за цел ја подобри бојата на лакот и заштити од оштетување и гребнатини. Брзо суши и лесно се нанесува благодарение на практичната четка. Се препорачува за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација. Тестирано под контрола на дерматолог. Вегански производ. Без алкохол и мирис.

 • 465.00 ден

  Интензивно ги зајакнува меките, тенки и кршливи нокти. Благодарение на содржаните витамини Е, Б5 и природните состојки (екстракт од гинко билоба, екстракт од “роибос”, масло од арган, масло од “инка инчи”), серумот ги измазнува ноктите, ја враќа нивната еластичност и ги штити од кршење и разделување. Со нежна боја и силен сјај. Веднаш го подобрува изгледот на ноктите криејќи несовршености и промена на бојата на ноктите. Се користи и како измазнувачка основа, обезбедува рамномерно нанесување на лакот и го зачувува маникирот подолго време. Дерматолошки тестиран производ. Вегански производ. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона кон иритација и воспаление. Дерматолошки тестиран производ.

 • 155.00 ден

  Долготраен лак за нокти за совршен френч маникир. Обезбедува долготрајно покривање со нежни нијанси кои се секогаш во мода. Лакот за нокти е дел од серијата “HypoAllergenic” и има хипоалергична формула. Неговата иновативна формула овозможува ноктите да можат да “дишат”. Со широка четка за лесна прецизна примена.

 • 202.00 ден

  Лакот обезбедува долготрајно покривање и интензивна боја. Има хипоалергична формула и овозможува ноктите да “дишат”. Благодарение на висококвалитетните полимери во составот, лакот е отпорен на гребнатини и пукање. Неговата специјална четка се прилагодува на обликот на секоја нокти и овозможува лесна и прецизна примена без да остава ленти.

 • -50% Off
  Original price was: 300.00 ден.Current price is: 150.00 ден.

  Лак за нокти со ефект на гел. Лесно се нанесува. Самостојно се суши – нема потреба од печење со УВ ламба. Интензивна и сјајна боја до 14 дена. Лесано се отстранува со помош на обичен отсранувач за нокти (ацетон).

 • -50% Off
  Original price was: 300.00 ден.Current price is: 150.00 ден.

  Долготраен лак за нокти кој брзо се суши. Обезбедува безпрекорен маникир и педикир. Интензивна боја и брилијантен сјај, обезбедува нега и раст на ноктите
  Со специјална четка за лесно нанесување. Патентираната формула обезбедува долготрајна боја без пукање, отпорност, висок сјај и спречува лупење до 10 дена. Гарантирано од Manhattan