Manhattan лак за нокти Last & Shine Nail 10мл

Original price was: 300.00 ден.Current price is: 150.00 ден.

-50% Off

Долготраен лак за нокти кој брзо се суши. Обезбедува безпрекорен маникир и педикир. Интензивна боја и брилијантен сјај, обезбедува нега и раст на ноктите
Со специјална четка за лесно нанесување. Патентираната формула обезбедува долготрајна боја без пукање, отпорност, висок сјај и спречува лупење до 10 дена. Гарантирано од Manhattan

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Маникир кои трае и до 10 дена!
Да, со лакот за нокти Manhattan Last & Shine Nail Polish ќе го постигнете токму тоа! „Last & Shine“ има иновативна патентирана формула, обезбедувајќи постојаност на бојата и траен сјај. Благодарение на својата сензационална издржливост, лакот за нокти издржува удари и секојдневни негативни влијанија кои доаѓаат од околината. Тој не се оштетува долго време, благодарение на употребената специјална технологија и затоа 10* дена ќе имате прекраен маникир со свеж сјај. Конзистентноста на лакот е густа, со интензивна боја и брзо сушење. „Last & Shine“ се нанесува лесно и прецизно, благодарение на специјалната Fast & Easy четка.
Карактеристики на Last & Shine Nail Polish:
– обезбедува безпрекорен маникир и педикир
– брзо сушење и долготрајна формула
– интензивна боја и брилијантен сјај
– обезбедува нега и раст на ноктите
– специјална четка за лесно нанесување
– модерни бои со различни ефекти – мат, бисерни и со светли честички
– тестиран производ
* Патентираната формула обезбедува долготрајна боја без пукање, отпорност, висок сјај и спречува лупење до 10 дена. Гарантирано од Manhattan
Начин на употреба:
Добро исчистете ги ноктите со отстранувач на лак за нокти. Обликувајте ги ноктите во саканата форма. Протресете го стакленото шишенце со лакот. Нанесете прв слој од лакот, почекајте 1 минута и повторете со вториот слој.
За повеќе сјај и издржливост, користете лак за сјај..

Дополнителни информации

Нијанса

010, 120, 200, 250, 340, 350, 410, 420, 430, 500, 520, 530, 550, 640, 650, 680, 760, 770, 830, 840, 850, 900

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan лак за нокти Last & Shine Nail 10мл

Select Options