Bell HYPOAlergenic Ultra бронзирачки стик за контурирање

350.00 ден

Бронзениот стик е совршен за „влажно“ контурирање. Кремастата, кадифено-мека конзистентност создава природен ефект, а универзалниот тон се прилагодува на тенот.
Кога се нанесува преку основата пред пудрата, бронзерот совршено се вклопува со други производи. Заоблениот врв овозможува лесно нанесување без дамки, ленти или ленти.
Производот е достапен во 1 боја: класична бронза.
Веган. ПЕТА.
Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

Категории ,

Description

Начин на употреба: нанесете го бронзеното стикче под јаготките, а потоа изблендирајте нагоре со прст, четка или сунѓер. Користете го бронзерот пред да нанесете производ во прав.
Професионален совет: нанесете го Ultra Contour Stick веднаш под јаболчниците над основата пред да нанесете пудра. Нанесете Ultra Light Face and Lip Blush Stick на усните и јаготките, проследено со Ultra Light Highlighter Stick на слепоочниците и горните јаготки.

Bell HYPOAlergenic Ultra бронзирачки стик за контурирање

350.00 ден