Bell HYPOAllergenic Just free skin коректор Light Liquid

350.00 ден

Хипоалергичен коректор со екстракт од алое, киноа и бел чај.

• Чиста формула за убавина
• мин. 90% природен состав
• Активни состојки: екстракт од киноа, алое и бел чај
• Добра покриеност, формула отпорна на пот,
• Ѓи покрива недостатиците и црвенило на лицето, и темни кругови околу очите.
• Лесна формула која лицето дури и не ја осеќа.

Идеален како основа за сенки.
100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Сокрива несовршености и темни кругови. Лесната течна формула не се собира во наборите на кожата. Се прилагодува целосно на кожата и е практично невидлив.
Овозможува природен и здрав изглед. Храни и хидрира. Во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА, 81% од состојките се од природно потекло.
Содржи: хидрантен глицерин; екстракт од алое вера со смирувачки ефект, богат со аминокиселини, витамини и минерали; екстракт од киноа и бел чај,
кои имаат антиоксидативно дејство и го забавуваат процесот на предвремено стареење. Идеален како основа за сенки.
100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа склони кон алергии. Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Just free skin коректор Light Liquid

Select Options