Bell Hypoallergenic интензивно регенерирачка маска за усни Vegan Collagen

390.00 ден

Маската за усни од серијата Vegan Collagen интензивно ги регенерира усните. Ги храни испуканите усни и оптички ги измазнува. Ја намалува видливоста на фините линии и сувоста на усните. Хипоалергичниот состав е збогатен со вегански колаген, кој одлично ја хидрира сувата кожа на усните. Шеа путерот ги храни усните, а маслото од семки од кајсија и рицинусовото масло додаваат сјај. Витаминот Е има антиоксидантни својства. Нежно розовата нијанса им дава на усните свеж изглед, а мирисот на лубеница ја претвора оваа маска за усни во пријатен ритуал за секоја вечер.

Маската за усни е погодна за вегани со состав развиен во согласност со трендот Clean Beauty. PETA сертифициран. Содржи до 80% состојки од природно потекло. Тестирано под надзор на дерматолог.

SKU: 5902082563501 Категории , , , Ознака:

Description

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell Hypoallergenic интензивно регенерирачка маска за усни Vegan Collagen

390.00 ден