Bell HypoAllergenic Aloe подхранувачки серум за трепки и веѓи

324.00 ден

Серумот од линија „Bell Hypoallergenic Aloe“ интензивно ѓи храни трепките и веѓите. Неговата формула е збогатена со сок од лист од алое вера, кој има навлажнувачки и хранливи својства. Ја зајакнува и видливо ја подобрува состојбата на трепките и веѓите. Во составот се додава и провитамин Б5, кој им го враќа природниот сјај и ги штити од разредување.

Специјалната четка го олеснува нанесувањето на серумот на трепките и веѓите. Формулата содржи 81% состојки од природно потекло * и е дерматолошки и офталмолошки тестирана.
Тој е вегански и не содржи микропластика. Погоден е и за луѓе со чувствителна или склона кон иритирана кожа.

SKU: 5902082553540 Категории , , Ознака:

Description

Формулата е веганска и содржи 80% состојки од природно потекло *. Дерматолошки и офталмолошки е тестиран и не содржи микропластика.
* Потеклото на состојките го гарантира производителот.

Дополнителни информации

Нијанса

01 Light, 02 Peach

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HypoAllergenic Aloe подхранувачки серум за трепки и веѓи

324.00 ден