Bell HypoAllergenic Aloe течен коректор – SPF 25

308.00 ден

Течен коректор за очи со алое од серията “HypoAllergenic Aloe”
Течниот коректор ги крие темните кругови под очите и овозможува свеж и опуштен изглед на лицето. Лесната хипоалергична формула е без масло и не се акумулира во линиите на сува кожа. Збогатен е со сок од лист од алое вера, кој има подмладувачки, навлажнувачки и хранливи својства. Ја навлажнува кожата и ја подобрува нејзината еластичност. Коректорот има заштитен фактор SPF 25, кој штити од штетното влијание на УВ зраците, предизвикувајќи предвремено стареење и пигментни дамки. Кремастата текстура лесно се нанесува на кожата.
Формулата е веганска и содржи 80% состојки од природно потекло *. Дерматолошки и офталмолошки е тестиран и не содржи микропластика. Се предлага во 2 нијанси: 01 Light и 02 Peach.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Формулата е веганска и содржи 80% состојки од природно потекло *. Дерматолошки и офталмолошки е тестиран и не содржи микропластика.* Потеклото на состојките го гарантира производителот.

Дополнителни информации

Нијанса

01 Light, 02 Peach

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HypoAllergenic Aloe течен коректор - SPF 25

Select Options