Manhattan долготраен коректор Endless Perfection Breathable

225.00 ден

-50% Off

Endless Perfection коректорот на Менхетен лесно и долготрајно ги прикрива сите недостатоците на кожата, за да уживате во беспрекорниот вид. Неговата лесна текстура и овозможува на кожата да дише. Се нанесува лесно и прецизно, благодарение на мекиот апликатор

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Endless Perfection коректорот на Менхетен лесно и долготрајно ги прикрива сите недостатоците на кожата, за да уживате во беспрекорниот вид. Се нанесува лесно и прецизно, благодарение на мекиот апликатор. Коректорот добро се меша со течната пудра и обезбедува природен тен и сјај кој трае до 24 часа. Неговата лесна текстура и овозможува на кожата да дише. Коректорот ги покрива темни кругови под очите и другите недостатоци, давајќи траен ефект. Неговата формула е збогатена со екстракт од алги и витамин Е. Тие ја штитат кожата и ја одржуваат хидрирана во текот на денот. Дерматолошки тестирано.

Дополнителни информации

Нијанса

100 – Fair, 200 – Light, 300 – Medium

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan долготраен коректор Endless Perfection Breathable

Select Options