Bell HYPOAllergenic Hydra долготрајна хидратирачка течна пудра

627.00 ден

Долготрајна и хидратантна течна пудра со хијалуронска киселина.
Хидратантната течна пудра со хијалуронска киселина го изедначува тенот и ги намалува недостаточите на лицето. Лесната формула која долго се носи се прилагодува на кожата и станува практично невидлив слој кој создава природно сјаен изглед. Благодарение на хијалуронската киселина што ја содржи, интензивно ја хидрира и ја храни кожата.
87% од состојките се од природно потекло. Веган. Формулата е развиена во согласност со концептот на ЧИСТА УБАВИНА (CLEAR BEAUTY).
Дерматолошки тестиран производ. Погоден за луѓе со чувствителна и иритирана кожа.
Начин на употреба:
Земете ја саканата количина со пипетата и нанесете на лицето користејќи ја вашата омилена техника: со прсти, четка или сунѓер.
За најдобри резултати, користете ја во комбинација со млечните капки или 2-фазниот серум од истата серија HYDRA.

Достапна во 4 нијанси: 01 ALABASTER, 02 NUDE, 03 NATURAL, 04 SUNNY

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Дополнителни информации

нијанса

01 ALABASTER, 02 NUDE, 03 NATURAL, 04 SUNNY

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Hydra долготрајна хидратирачка течна пудра

Select Options