Bell течна пудра Royal Mat Skin Camouflage

250.00 ден

Долготрајна мат течна пудра со алое вера, која рамномерно ја покрива кожата и остава мат финиш со часови. Формулата на пудрата е збогатена со екстракт од алое вера, благодарение на што кожата е хидрирана и регенерирана. Корисната состојка исто така ја измазнува кожата и ја прави кадифено. Пудрата содржи и витамин Ц и Е, кои го намалуваат штетното дејство на слободните радикали и ја одржуваат кожата еластична и млада. Присуството на УВ-Б филтер во пудрата го намалува навлегувањето на штетните УВ зраци во кожата.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

За да ги скриете несовршеностите на лицето и да се чувствувате посигурни во својата убавина, Bell ви ја нуди течната пудра Royal Mat Skin Camouflage. Неговата уникатна формула рамномерно ја покрива кожата и остава мат финиш со часови. Пигментите во течната пудра се комбинираат на таков начин што ги прекриваат сите дефекти или недостатоци, додека го зачувуваат природниот сјај на кожата. Формулата на пудрата е збогатена со екстракт од алое вера, благодарение на што кожата е хидрирана и регенерирана. Корисната состојка исто така ја измазнува кожата и ја прави кадифено мека. Пудрата содржи и витамин Ц и Е, кои го намалуваат штетното дејство на слободните радикали и ја одржуваат кожата еластична и млада. Присуството на УВ-Б филтер во пудрата го намалува навлегувањето на штетните УВ зраци во кожата.

Дополнителни информации

Нијанса

01, 05

Brand

BELL Cosmetics

Bell течна пудра Royal Mat Skin Camouflage

Select Options