Bell HYPOAllergenic еликсир масло за лице, негува и навлажнува

688.00 ден

Универзален и мултифункционален производ кој ја подготвува кожата за нанесување шминка. Благодарение на содржаната комбинација на пет масла: семе од коноп,
семки од кајсија, арган, јојоба и семки од сончоглед, тој совршено хидрира, регенерира и храни. Формулата е богата со витамини Ц и Е со антиоксидативно дејство,
го забавува процесот на стареење и ја подобрува еластичноста на кожата. Погоден за сива, уморна и безживотна кожа.
Маслото може да се користи самостојно или во комбинација со подлога за поприроден изглед. Производот е погоден и за коса и тело.

100% Веган. Производот е дерматолошки тестиран.Погоден за луѓе со чувствителна кожа и склони кон алергии.

SKU: 5902082536857 Категории , , Ознака:

Description

Универзален и мултифункционален производ кој ја подготвува кожата за нанесување шминка. Благодарение на содржаната комбинација на пет масла: семе од коноп, семки од кајсија, арган, јојоба и семки од сончоглед, тој совршено хидрира, регенерира и храни. Формулата е богата со витамини Ц и Е со антиоксидативно дејство,
го забавува процесот на стареење и ја подобрува еластичноста на кожата. Погоден за сива, уморна и безживотна кожа.
Маслото може да се користи самостојно или во комбинација со подлога за поприроден изглед. Производот е погоден и за коса и тело. 100% Веган.
Производот е дерматолошки тестиран. Погоден за луѓе со чувствителна кожа и склони кон алергии.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic еликсир масло за лице, негува и навлажнува

688.00 ден