Bell HYPOAllergenic сјај за усни за волумен Plumper – Golden Shine

410.00 ден

Сјајот за усни Plumber има уникатна формула што ја рефлектира светлината, со златни и сјајни честички кои обезбедуваат оптичко зголемување на усните и моментален сјај.
Неговата полупроѕирна боја совршено го истакнува вашиот природен тен, а кога се нанесува како врвен слој над омилениот кармин, му дава уникатен тродимензионален сјај.
Ментолот содржан во неговата формула остава меко пецкање и пријатен освежувачки ефект.
Сензуалната арома на ананас го прави нанесувањето на сјајот уште попријатно.
Формулата е богата со состојки кои ги негуваат усните, содржи екстракти од овошје од лубеница и гуава, кои имаат антиоксидантни својства и ја штитат кожата од штетните надворешни фактори.
Маслото од јојоба содржано во составот ја намалува загубата на вода низ епидермисот, ги омекнува и храни усните, додека сончогледовото масло им дава мекост и флексибилност.
Удобниот апликатор го олеснува рамномерното нанесување на сјајот.

Веган.
Без тестирање на животни
PETA сертифициран.
Погоден за луѓе со чувствителна кожа склона на иритација.
Дерматолошки тестирано.

SKU: 5902082569008 Категории , Ознака:

Description

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic сјај за усни за волумен Plumper - Golden Shine

410.00 ден