Bell HYPOAllergenic течен коректор за очи Liquid Concealer

180.00 ден

HYPOAllergenic течен коректор за очи специјално креиран за нежната околуочната област, оптички ја намалува видливоста на фините брчки и ги отстранува трагите на замор. Одлично се слива со кожата и ги прикрива темни кругови и подуеноста околу очите. Се нанесува прецизно, благодарение на вклучениот апликатор.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Течен коректор за очи на Bell HYPOAllergenic, специјално креиран за нежната околуочната област. Коректорот одлично се слива со кожата и ги прикрива темни кругови и подуеноста околу очите. Оптички ја намалува видливоста на фините брчки и ги отстранува трагите на замор. Неговата лесна формула деликатно ја осветлува областа околу очите. Течната текстура овозможува глатко и рамномерно нанесување. Се нанесува прецизно, благодарение на вклучениот апликатор.
Прикривачот има хипоалергична формула која е погодна за дами со чувствителни очи и за оние кои носат контактни леќи. Офталмолошки тестиран производ.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02

Bell HYPOAllergenic течен коректор за очи Liquid Concealer

Select Options
Исчисти