Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow

292.00 ден

-13% Попуст

HYPOAllergenic Nude Eyeshadow палета сенки за интензивно покривање, со 5 суптилни нијанси. Кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите. Сенките се нанесуваат лесно и глатко, благодарение на вградените естри на јојоба во формулата.

Исчисти
SKU: N/A Категорија: Ознака:

Description

Интензивно покривање, но во суптилни нијанси. Сенките на очите имаат кремаста лесна формула која дава трајност на шминката на очите без впечаток на тешки очни капаци. Кадифениот слој кој прецизно ги покрива очните капаци суптилно го истакнува изгледот. Длабоката боја го украсува изгледот со долги часови. Деликатниот ефект не исчезнува бидејќи сенките на очите не се шушкаат ниту се акумулираат во наборите на очните капаци. Тестиран под надзор на дерматолог и офталмолог. Погодно е за носење чувствителни очи и контактни леќи.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Дополнителни Информации

Нијанса

01, 02, 03, 04

Bell HYPOAllergenic палета сенки Nude Eyeshadow

Select Options
Исчисти