Bell Hypoallergenic регенерирачка желе-маска за усни

480.00 ден

Регенерирачка желе-маска за усни, заштитува, регенерира и ги истакнува усните.

Веганската маска има конзистентност налик на желе и создава прекрасно чувство на хидратација. Природно ја истакнува бојата на усните давајќи им поздрав изглед, а мирисот на лубеницата ги гали сетилата. Богатата регенерирачка формула со масло од рицинус, авокадо, кокос и јојоба го штити епидермисот од губење на влага, ги омекнува и храни усните. Витаминот Е и екстракт од лубеница имаат антиоксидативно дејство, ја зајакнуваат природната заштитна бариера на кожата и ја штитат од штетни надворешни влијанија. 100% веган. Во согласност со концептот CLEAN BEAUTY. PETA сертифициран. 90% од состојките се од природно потекло. Не содржи микропластика. Дерматолошки тестиран производ.

Начин на употреба: Нанесете ја маската на усните со помош на апликаторот.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Дополнителни информации

Нијанса

01 MILKY SHAKE, 02 FRUIT SORBET, 03 LOVE ME

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell Hypoallergenic регенерирачка желе-маска за усни

Select Options