Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat&Protect SPF 25

605.00 ден

Постигнете беспрекорен, заштитен тен со течната пудра Met & Protect. Дизајнирана да ги задоволи потребите на чувствителна кожа, оваа иновативна формула обезбедува совршена покриеност додека ја штити кожата од штетните зраци на сонцето.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Доколку барате мат кожа заштитена од негативните ефекти на УВ зрачењето, а во исто време ги цените природните состојки, тогаш новата пудра MAT&PROTECT SPF25 е совршена опција за вас!
Содржи екстракти од алги и морски минерали кои имаат кондициони својства додека ја штитат вашата кожа од штетни надворешни фактори. Совршено избалансираната пигментација на производот ќе ви помогне да го изедначите вашиот тен, а додавањето повеќе слоеви ќе ви овозможи постепено да го прилагодувате нивото на покриеност без да создадете ефект на маска.
Неговата лесна и кремаста формула и дава на кожата мек и свеж изглед. Производот остава природен мат ефект со часови, без да ја истакнува текстурата на кожата.

Достапна во 8 нијанси: 01 VANILLA, 02 IVORY, 03 BALMOND, 04 PEACH, 05 BEIGE, 06 CARAMEL, 07 SUNNY, 08 ESPRESSO.

Производ погоден за вегани, формула развиена во согласност со трендот Clean Beauty. PETA сертифициран.

Дополнителни информации

Нијанса

01 VANILLA, 02 IVORY, 03 ALMOND, 04 PEACH, 05 BEIGE, 06 CARAMEL, 07 SUNNY, 08 ESPRESSO

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic течна пудра Mat&Protect SPF 25

Select Options