Bell HYPOAllergenic Ultra хајлајтер стик

350.00 ден

Хајлајтер стикот е идеален за „влажно“ светло контурирање. Обезбедува прекрасен природен ефект на кожата – како одраз на водена површина. Содржи бисерни пигменти кои додаваат сјај и сјајна свежина. Кремастата лесна текстура совршено се комбинира со други производи. Заоблениот врв обезбедува лесно нанесување без ленти или ленти. Производот е достикен во 1 боја RADIANT GLAZE.
Веган. ПЕТА.
Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

Категории ,

Description

Начин на употреба: нанесете го хајлајтерот директно на врвовите на јаготките и слепоочниците со стикче, а потоа измешајте со прсти, четка или сунѓер. Повторете за да го нагласите интензитетот на сјајот. Користете го пред да нанесете производ во прав.
Професионален совет: нанесете го стикчето за хајлајтер Ultra веднаш под јагодичките над основата пред да нанесете пудра. Нанесете го Ultra Light Face and Lip Blush Stick на усните и јаготките и Ultra Contour Stick веднаш под јаготките.

Bell HYPOAllergenic Ultra хајлајтер стик

350.00 ден