Bell HYPOAllergenic Ultra руж стик за лице и усни

350.00 ден

Веган, мултифункционално руменило-стик за суптилно истакнување на усните и „влажно“ контурирање на лицето. Кремастата лесна текстура совршено се шири пред да нанесете производ во прав. Нанесен на усните им дава свежа боја. Формулата на рицинусово масло обезбедува оптички мазна кожа и сјаен сјај.
Производот е достикен во 1 боја: MISTY BLOSSOM.
Веган. ПЕТА.
Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

Категории , ,

Description

Начин на употреба: нанесете го стикчето за руменило директно на усните и јаготките. Нежно се шири со прсти, четка или сунѓер. Повторете за да ја засилите бојата. Користете го пред да нанесете производ во прав.

Професионален совет: нанесете го Ultra Cheek & Lip Blush над подлогата пред да намачкате пудра. Нанесете го Ultra Bronzer Stick под јаболчниците и нанесете го Ultra Highlighter Stick на слепоочниците и горните јаболчници.

Bell HYPOAllergenic Ultra руж стик за лице и усни

350.00 ден