Bell Hypoallergenic Prime & Fix спреј за фиксирање на шминка, со хијалуронска киселина – 50мл

303.00 ден

Спреј кој гарантира дека вашиот прекрасен изглед на шминката ќе трае цел ден. Иновативниот спреј може да се користи и како прајмер и како спреј за фиксирање.
Над кожата се формира невидлив слој кој ја штити шминката. На овој начин можете да бидете сигурни дека вашата шминка ќе изгледа совршено во текот на целиот денот.
Збогатена со хијалуронска киселина, така што кожата останува хидрирана и не се исуши. Производот се состои од 95% природни состојки.
100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа. Тестирано под надзор на дерматолог

Упатства за употреба: добро протресете пред употреба. Затворете ги очите и прскајте го лицето на растојание од 30-40 см.
Почекајте малку додека спрејот не создаде невидлив, заштитен слој и уживајте во беспрекорна шминка која ке трае со часови!

SKU: 5902082553199 Категории , Ознака:

Description

Спреј кој гарантира дека вашиот прекрасен изглед на шминката ќе трае цел ден. Иновативниот спреј може да се користи и како прајмер и како спреј за фиксирање.
Над кожата се формира невидлив слој кој ја штити шминката. На овој начин можете да бидете сигурни дека вашата шминка ќе изгледа совршено во текот на целиот денот.
Збогатена со хијалуронска киселина, така што кожата останува хидрирана и не се исуши. Производот се состои од 95% природни состојки.
100% Веган. Погоден за луѓе со чувствителна кожа. Тестирано под надзор на дерматолог

Упатства за употреба: добро протресете пред употреба. Затворете ги очите и прскајте го лицето на растојание од 30-40см.
Почекајте малку додека спрејот не создаде невидлив, заштитен слој и уживајте во беспрекорна шминка со часови!

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell Hypoallergenic Prime & Fix спреј за фиксирање на шминка, со хијалуронска киселина - 50мл

303.00 ден