Bell HYPOAllergenic VEGAN балсам за усни SPF 25

253.00 ден

Заштитен балсам за усни SPF 25
Балсамот за усни од серијата VEGAN ги храни сувите и испукани усни и ги штити од штетните УВ зраци со заштитен фактор 25. Нежната мека формула ја нагласува нивната природна боја. Екстрактот од алое вера и кокосовото масло имаат хранлив и омекнувачки ефект, ја зголемуваат еластичноста на кожата. Содржиното масло од семки од кајсија, богато со витамини А и Е, и рицинусовото масло даваат сјај и мекост. Сончогледовото масло, извор на витамин Е и антиоксиданси, го зајакнува заштитниот слој на кожата и на тој начин ја штити од штетните влијанија на околината. Регенераторот е погоден за сите сезони.
Вегански производ во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА сертифициран. Дерматолошки тестирано. Исто така погоден за чувствителна кожа склона на иритација.
Начин на употреба: нанесете го балсамот на усните секогаш кога ви треба заштита и хидратација.

Категории , Ознака:

Description

Bell HYPOAllergenic VEGAN балсам за усни SPF 25

253.00 ден