Bell HYPOAllergenic VEGAN палета сенки

410.00 ден

Палета од 5 хипоалергични и вегански сенки за очи.
Оваа палета е совршена за создавање суптилна шминка за очи за секој ден, како и оригинален вечерен изглед.
Содржи 5 кремасти и високо пигментирани сенки, со мат и метален завершеток.
Сенките совршено се спојуваат една со друга, без да создаваат ленти и да остават долготрајна шминка.
Непречено се лизгаат преку очниот капак за совршена шминка за очи.
PETA сертифициран. Без тестирање на животни (cruelty-free).
Тестирано под надзор на дерматолог и офталмолог.
Погоден за чувствителни очи и носители на контактни леќи.
Веган.

Категории , Ознака:

Description

Bell HYPOAllergenic VEGAN палета сенки

410.00 ден