Bell HYPOAllergenic VEGAN пилинг за усни

317.00 ден

Шеќерен пилинг од серијата VEGAN нежно ги отстранува мртвите клетки од усните и ги измазнува. Хранливата формула ги штити од сушење и губење на хидратација. Кокосовото масло кое го содржи омекнува и ја зголемува еластичноста. Маслото од семки од кајсија, богато со витамини А и Е, и рицинусовото масло даваат сјај и мекост на усните. Пријатната овошна арома го претвора пилингот во неодолив ритуал со ефект на измазнување и омекнување.
Вегански производ во согласност со трендот Clean Beauty. ПЕТА сертифициран. Дерматолошки тестирано. Исто така погоден за чувствителна кожа склона на иритација.
Начин на употреба: нанесете мала количина на усните и масирајте додека не се стопат шеќерот.

Категории , Ознака:

Description

Bell HYPOAllergenic VEGAN пилинг за усни

317.00 ден