Bell HYPOAllergenic Volumizer сјај за усни за волумен

454.00 ден

Bell HYPOAllergenic течен сјај за волуменозни усни е комбинација од специјално избрани состојки. Рицинусовото масло измазнува и дава влажен сјај – усните изгледаат видливо пообемни. Исклучително пријатната желе-формула не создава несакан леплив ефект. Збогатен со масло од авокадо со долготраен навлажнувачки ефект и со витамин Е, кој омекнува и штити од слободните радикали. Палетата од 12 бои овозможува два различни ефекти – тие без честички создаваат интензивен влажен ефект, а оние со дополнителен сјај ги прават усните неодоливи.
Бои: 01 CLEAR, 02 PRISM, 03 CHAMPAGNE, 04 PINK, 05 APRICOT, 06 CANDY, 07 CORAL, 08 ROSE, 09 BERRY, 10 MAUVE, 11 PRALINE и 12 HAZELNUT.
Начин на употреба: нанесете го сјајот директно на усните со апликаторот.
Професионален совет: нанесете го сјајот малку надвор од контурите на природната контура на усните – на овој начин тие ќе изгледаат пообемно. Доколку сакате волумен и тродимензионален ефект, нанесете го сјајот така што ќе излезете малку надвор од контурата на усните само во нивниот централен дел. Сјајот можете да го ставите и врз омилениот кармин за да постигнете оригинална комбинација на бои.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Дополнителни информации

Нијанса

01 CLEAR, 02 PRISM, 03 CHAMPAGNE, 04 PINK, 05 APRICOT, 06 CANDY, 07 CORAL, 08 ROSE, 09 BERRY, 10 MAUVE, 11 PRALINE, 12 HAZELNUT

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic Volumizer сјај за усни за волумен

Select Options