Bio:Vegane SOS флуид против акни 5мл

311.00 ден

БИО:VÉGANE BIO ACAI SOS ФЛУИД ПРОТИВ АКНИ
ЗА МЕШАН ТИП КОЖА
погоден за индивидуален третман на мозолчиња, митесери (црнки) и нечистотии со моментален ефект!
Акаи плодовите потекнуваат од Бразил и се вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се борат со слободните радикали кои ги оштетуваат клетките предизвикани од стресот, сонцето и штетните влијанија од околината. Покрај тоа, содржаните минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини имаат благотворно и енергично дејство.

Ефективната двофазна формула намерно ги третира мозолчињата навечер, ги смирува и исчезнува. Прашкастата фаза содржи цинк оксид, кој ја суши проблематичната област, а течната фаза за дезинфекција со екстракти од суперхраната акаи, магнолија и корен од сладунец, спречува појава на нови нечистотии и го смирува црвенилото.
Начин на употреба: Добро протресете пред употреба. Нанесете навечер по чистењето на лицето и мозолчињата и местата што сакате да ги лекувате во тек на ноќта. Наутро измијте го лицето. Остава заштитен бел слој кога се нанесува.

SKU: 4051424582029 Категории , Ознака:

Description

АКТИВНИ СОСТОЈКИ
Суперхрана – органски екстракт од акаи
Акаи плодовите потекнуваат од Бразил и се вистинска енергетска бомба. Тие се богати со антиоксиданси и се богати со минерали, витамини, ретки елементи и есенцијални масни киселини.
Овој производ е 100% вегански.
Ги исполнува барањата на NATRUE за природна козметика и е 100% сертифициран.

Brand

BIO:VEGANE

Bio:Vegane SOS флуид против акни 5мл

311.00 ден