DR.SCHELLER Ноќен серум против брчки AHA со Арган & Амарант – 15мл

690.00 ден

• Со ефект на пилинг, ги отстранува мртвите клетки на кожата
• Ја измазнува кожата и создава сјаен тен
• Хидрира и задржува вода во кожата
• Го подобрува производството на колаген и ја затегнува кожата

Нашата кожа се обновува на секои 28 дена, оставајќи мртви клетки на површината на кожата и може да ги заглави порите. За да се одржи сјајниот изглед на кожата, тие мора периодично да се отстрануваат. Само кога ќе се отстранат мртвите клетки, активните состојки и хидратантните креми можат да достигнат длабоко во кожата и природниот процес на опоравување на кожата да може активно да функционира.

Ноќен серум против брчки со АХА киселини (овошни киселини) и обновувачка комбинација на екстракти од семе од арган, семе од амарант и корен од сладок корен ги отстранува мртвите клетки, ја измазнува зрелата кожа и го стимулира природниот процес на обновување на клетките.

Начин на употреба:
Вечерта по чистењето нанесете 1-2 капки на лицето и нежно тријте. Почекајте 5 минути Аплицирајте после ноќна нега. Мало трнење по апликацијата е нормално. Избегнувајте директен контакт со очите и усните. Заштитете ја кожата од изложување на сонце. Успешната грижа за Арган и Амарант е проширена со уште еден иновативен производ.

Награда што го почитува мислењето на потрошувачите!
Германското друштво за истражување на потрошувачи (ДтГВ) одговори на двете прашања оваа година. Околу 1.500 различни брендови беа прегледани и оценети од повеќе од 290.000 корисници. Овие брендови успеаја да се докажат во категориите задоволство, квалитет и цена.
DR. SCHELLER има право да го носи печатот „Најдобар бренд на Германија“ во категоријата Квалитет.

SKU: 4051424559939 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведен во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран

Содржи АРГАНОВО МАСЛО:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, ги омекнува и храни, зголемувајќи ја еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.

Екстракт на семе од Амарант
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Ноќен серум против брчки AHA со Арган & Амарант - 15мл

690.00 ден