DR.SCHELLER Арган и Амарант дневна крема за лице против брчки со заштитен фактор SPF10 – 50мл

1,160.00 ден

Dr. Scheller Арган и Амарант дневната крема против брчки со заштитен фактор SPF10:

• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ги измазнува фините линии
• Ја подобрува еластичноста на кожата
• Ја зајакнува отпорноста на кожата

Не само во лето, туку и во зима, нашата кожа е изложена на штетните видливи и невидливи сончеви очи. Минералните креми за сончање се нежна алтернатива на хемиските. На природен начин ја штитат кожата од штетните УВ зраци. Содржи состав од минерални филтри на база на титаниум и цинк диоксид, кој формира огледален слој на кожата што ги рефлектира зраците. Дневниот крем за измазнување против брчки со заштитен фактор 10 ја штити кожата од опасното сончево зрачење и ја штити од предвремено стареење предизвикано од штетни надворешни влијанија. Дополнително, хранливата формула ја штити кожата од негативните ефекти на слободните радикали, ги минимизира брчките, ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирано во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid
Начин на употреба: Нанесете наутро по миење на лицето, и после тонирање и нанесување серум. Нежно тријте со лесни масирачки движења.

SKU: 4051424558666 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• произведено во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран
Содржи масло од Арган:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, омекнува и
се храни со зголемување на еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.
Екстрактот од семе на Амарант:
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Brand

DR. SCHELLER

DR.SCHELLER Арган и Амарант дневна крема за лице против брчки со заштитен фактор SPF10 - 50мл

1,160.00 ден