DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки – 50мл

1,078.00 ден

DR.SCHELLER АРГАН И АМАРАНТ Ноќна крема против брчки
• Лифтинг ефект
• За зрела кожа
• Ги минимизира брчките
• Ги измазнува фините линии
• Стимулира природен процес на регенерација ноќе
• Хидрира
• Ја подобрува еластичноста и еластичноста на кожата
Вистинска релаксација во тек на ноќта. Затегнувачка крема против брчки го стимулира природниот процес на регенерација на клетките во текот на ноќта. Содржаните масла од ши и јадро од кајсија обезбедуваат богата конзистентност на кремот, со што се минимизираат фините линии и брчките, се зголемува еластичноста и еластичноста.
Dr.Scheller е единствената марка природна козметика која користи комплекс од масло од арган PhytoSolve® *, екстракт од семе од амарант и хијалуронска киселина – содржи микрокапсули кои пренесуваат чисти природни состојки длабоко во кожата. Органското масло од семе од арган работи однадвор во. Другата главна активна состојка – висококвалитетно масло од амарант, продира капсулирана во кожата преку технологијата PhytoSolve® и делува одвнатре.
* регистрирана трговска марка на Lipoid
Начин на употреба: Нанесете навечер на чиста кожа со нежни и лесни масирачки движења.

SKU: 4051424550332 Категории , Ознака:

Description

Овој производ е:
• без силикони, минерални масла, парабени, вештачки бои и мириси
• Произведен во Германија
• толеранцијата на кожата е дерматолошки тестирана
• 100% веган
• без тестирање на животни
• Natrue сертифициран

Содржи АРГАНОВО МАСЛО:
„Злато од Мароко“: Аргановото масло се вади од јадрото на плодот на дрвото арган, кое расте само во југозападен Мароко. Бербата и вадењето на маслото е исклучително напорна и интензивна работа.
Денес, маслото од арган е исто така дел од европската кујна. Чисто масло за убавина се користи и во нега на коса и кожа. Аргановото масло ја хидрира кожата, ги брише сувите линии, ги омекнува и храни, зголемувајќи ја еластичноста. Содржи висока концентрација на незаситени масни киселини, кои спречуваат предвремено стареење.

Екстракт на семе од Амарант
Ја подобрува еластичноста и еластичноста, ја измазнува кожата и ја храни во длабочина.

Brand

DR. SCHELLER

DR. SCHELLER Арган и Амарант ноќна крема за лице против брчки - 50мл

1,078.00 ден