Life by Esprit for Her EDT

648.00 ден1,100.00 ден

-27% Off

Женски парфем Life by Esprit for Her EDT (Eau de Toilette). Донесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на вашите допири на светот. Парфемите Life на Esprit го овозможуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и шарени моменти во животот. Мирисот се базира на добро позната класика, но плени со нова, модерна комбинација.
Женскиот парфем е сензуален и елегантен состав на цветни, овошни ноти и лесна дрвена арома. Тоа ќе му даде на својот корисник женственост и етеричност. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на кајсија и роза, со црвен акцент, даваат елеганција.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Донесете боја во вашиот живот, уживајте секој ден и уживајте во додавањето на вашите допири на светот. Парфемите Life на Esprit го овозможуваат овој уникатен животен стил и носат неочекувани и шарени моменти во животот. Мирисот се базира на добро позната класика, но плени со нова, модерна комбинација.
Женскиот парфем е сензуален и елегантен состав на цветни, овошни ноти и лесна дрвена арома. Тоа ќе му даде на својот корисник женственост и етеричност. Шишето го привлекува погледот со неговиот уникатен шарен дизајн, кој ја симболизира буквата „Е“ во името на брендот. Комбинацијата на бои на кајсија и роза, со црвен акцент, даваат елеганција.
Состав на мирисната компонента на женскиот парфем Life на Esprit:

Врвни ноти:
● јасмин боја – опијатна и слатка цветна нота со нијанси на зелена боја
● круша – слатка и фина нота

Средни белешки:
● роза – мирис со карактеристична овошна нијанса со дрвенасти, дури и нијанси на тутун
● иланг-иланг – егзотична, слатка арома со навестувања за банана и јасмин

Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност
● пачули – слатка зелена нота, со егзотичен вкус и слаб дрвен мирис
● сандалово дрво – класична ориентална нота со длабок зелен мирис и дрвена нијанса
● ванила – слатка, пријатна и пријатна арома

Дополнителни информации

Големина

20ml, 40ml, Сет

Brand

ESPRIT

Life by Esprit for Her EDT

Select Options