Esprit Signature Man EDT

648.00 ден1,100.00 ден

-20% Попуст

Машкиот парфем Signatrure на Esprit има динамичен состав кој ја нагласува машкоста и импулсивноста. Наменет е за мажи кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирисот мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат живоста на ароматичниот состав.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Ознака:

Description

Машкиот парфем Signatrure на Esprit има динамичен состав кој ја нагласува машкоста и импулсивноста. Наменет е за мажи кои сакаат да се изразат. Бидејќи мирисот мора да има толку богат карактер како и вие! Парфемот има прекрасно, стилско шише со модерен и динамичен дизајн кој го отелотворува духот на брендот Esprit. Боите ја откриваат живоста на ароматичниот состав.

Врвни ноти:
● бергамот – цитрусна горчлива нота со мала елегантна арома
● јаболко – слатка и заводлива арома што е тешко да се одолее
● морски ноти – свежа арома со морски и водни нијанси
Средни ноти:
● воден папрат
● ѓумбир – остра и зачинета, но сепак лесна нота
● ветивер – сува дрвена арома со слаб мирис на чоколадо и чад
Основни ноти:
● пачули – слатка зелена нота која носи егзотичен вкус и лесен дрвен мирис
● мов – лесна горчлива мастична шума арома
● мошус – длабока и остра арома која додава допир на сензуалност
● суво дрво

Brand

ESPRIT

Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml, Сет

Esprit Signature Man EDT

Select Options
Исчисти