Tom Tailor Be Mindful Woman EDT

1,120.00 ден1,646.00 ден

Женски парфем Tom Tailor Be Mindful Woman EDT (Eau de Toilette) е претскажувач на пролетта и доброто расположение. Женсвен мирис кој започнува со “рафални” ноти од сок на портокал и мандарина, кои се многу интензивни и освежувачки. Срцевите, средни ноти на мирисот се комбинација од момина солза и кадифени праски, а основните ноти се должат на мошусот и кремаста ванила. Така цветно-овошниот мирис потсетува на првите зраци на сонцето.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Женски парфем Tom Tailor Be Mindful Woman EDT (Eau de Toilette) е претскажувач на пролетта и доброто расположение. Женсвен мирис кој започнува со “рафални” ноти од сок на портокал и мандарина, кои се многу интензивни и освежувачки. Срцевите, средни ноти на мирисот се комбинација од момина солза и кадифени праски, а основните ноти се должат на мошусот и кремаста ванила. Така цветно-овошниот мирис потсетува на првите зраци на сонцето.
Врвни ноти:
● портокал – универзална белешка од агруми што носи свежина и леснотија во парфемскиот состав
● мандарина – слатка цитрусна нота со медена нијанса
Средни или срцеви ноти:
● крин на долината – зелена цветна нота со чиста и свежа арома, малку потсетува на сладоста на јасминот
● праска – богата, заситена слатка нота
Основни ноти:
● мошус – длабока и остра арома што го балансира целокупниот состав на парфемот и додава ноти на сензуалност и топлина
● ванила – слатка и пријатна нота која придонесува за удобност на парфемот

Дополнителни информации

Големина

30ml, 50ml

Brand

TOM TAILOR

Tom Tailor Be Mindful Woman EDT

Select Options