Tom Tailor Be Mindful Man EDT

810.00 ден1,230.00 ден

Машки парфем Tom Tailor Be Mindful Man EDT (Eau de Toilette). Мирис создаден за мажи кои бараат и знаат како да постигнат баланс во животот. Во стилското шише собрани се чистата радоста, оптимизам и позитивна енергија кои се должат на комбинацијата на пикантни ноти од ѓумбир и бибер, со цитрусови акценти на лимон и грејпфрут. Покрај нив, содржани се ноти од плодот манинка, лаванда и кедрово дрво, за да стигнат до основата од кожа, килибар и ветивер.Совршена рамнотежа на пикантна свежина, нежна засладеност и пријатна топлина.

Исчисти
SKU: N/A Категории: , Ознака:

Description

Машки парфем Tom Tailor Be Mindful Man EDT (Eau de Toilette). Мирис создаден за мажи кои бараат и знаат како да постигнат баланс во животот. Во стилското шише собрани се чистата радоста, оптимизам и позитивна енергија кои се должат на комбинацијата на пикантни ноти од ѓумбир и бибер, со цитрусови акценти на лимон и грејпфрут. Покрај нив, содржани се ноти од плодот манинка, лаванда и кедрово дрво, за да стигнат до основата од кожа, килибар и ветивер.
Врвни ноти:
● ѓумбир – остра цитрусна нота
● лимон – свежа арома на цитрус со засилувачки ефект
● грејпфрут – силна ароматична арома што го крева расположението
Средни или срцеви ноти:
● манинка овошје – сладок-пикантен мирис кој делува како афродизијак
● лаванда – светла, заситено опојна арома со цветно-тревни ноти
● кедар – заводлива и меланхолична дрвенеста нота
Основни ноти:
● кожа – длабока арома која потсетува на производи од кожа
● килибар – нота со богата арома која создава чувство на топлина и атмосфера и носи ориентален дух
● ветивер – сува дрвена арома со мала навестување на чоколадо и чад

Brand

TOM TAILOR

Дополнителни Информации

Големина

30ml, 50ml

Tom Tailor Be Mindful Man EDT

Select Options
Исчисти