Manhattan гел за веѓи Eyebrow Styling Gel

400.00 ден

Гел за обликување на веѓи – иновативен гел за веѓи кој помага во нивното обликување и фиксирање. Ултра лесна, кремаста и еластична формула која брзо се суши. Гелот е збогатен со масло од арган кое има хидратантно и антиинфламаторно својство. Лесно се нанесување благодарение на специјално дизајнираната четка.

Категорија Ознака:

Description

Manhattan Brow’Tastic Eyebrow Styling Gel е иновативен гел за веѓи кој помага во нивното обликување и фиксирање. Неговата формула е ултра лесна,кремаста и еластична, благодарение на вградените полимери. Брзо се суши. Гелот е збогатен со масло од арган кое има хидратантно и антиинфламаторно својство. Гелот за веѓите формира нежен слој кој ги фиксира влакната без да ги слепува. Не остава чувство на тежина, не се распаѓа и не создава грутки. Гелот за обликување едноставно ги потенцира веѓите и им дава природен изглед. Лесен е за нанесување благодарение на специјалната четка. За да се обезбеди природен изглед, гелот е достапен со транспарентна текстура соодветна за секој тип на веѓи.                                        Начин на употреба:
Обликувајте ја линијата на веѓите со молив или сенка за веѓи.
За да ги фиксирате веѓите, поминете со четката на гелот по целата нивна должина.
Доколку е потребно, можете дополнително да ги исчешлате со четка или чешел за веѓи.

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan гел за веѓи Eyebrow Styling Gel

400.00 ден