Manhattan сенки Intense Effect Eyeshadow

Original price was: 345.00 ден.Current price is: 240.00 ден.

-30% Off

Сенки за очи во две бои со интензивна боја и долготраен ефект. Лесна е за нанесување и со неа ќе постигнете уникатхна, несекојдневна шминка.

SKU: Не е достапно Категории , Ознака:

Description

Неверојатна двојна сенка која се состои од една еднобојна сенка и спектакуларна втора сенка со дополнителни светки. Сенките за очи на Manhattan имаат нежна текстура и се високо пигментирани. Може да се користат и со суви и со влажни апликатори за да се добие поинтензивна боја. Експериментирајте, за да ја постигнете вашата совршена комбинација.

Карактеристики:
-интензивна боја
-долготраен ефект
-2 бои, од кои едната има трета различна дополнителна нијанса
-лесена за нанесување
-обезбедете си можност за уникатна, несекојдневна шминка

Начин на користење
Нанесете со сув апликатор за кадифено нежен изглед или со влажен – за интензивна боја.

Дополнителни информации

Нијанси

11D, 29D, 29W, 67O, 81H, 96N, 101H

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan сенки Intense Effect Eyeshadow

Select Options