Manhattan молив за очи Khol Kajal Eyeliner

Original price was: 220.00 ден.Current price is: 190.00 ден.

-14% Off

Молив за очи со повеќе нијанси. Лесен за нанесување и комбинирање, совршено се прилагодува на секој вид на шминка. Содржи витамин Е, витамин Ц, масло од кокос.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

Мек молив за очи, кој го истакнува вашиот поглед. Содржи кокосово и палмино масло кои обезбедуваат лесно нанесување, како и витамин Е и витамин Ц кои ја штитат и ја хранат чувствителната кожа. Manhattan Khol Kajal Eyeliner моливот за очи совршено се вклопува во секој изглед – без разлика дали за сакате да постигнете силен изглед или нежна шминка, овој молив секогаш ќе ви биде корисен. Дамите кои претпочитаат секојдневна шминка, ќе бидат фасцинирани од можностите кои ги нуди ооај молив за очи кој многу добро се меша со другата шминка нанесена на очните капаци.
Начин на употреба:
Нанесете го моливчето на горниот очен капак близу линијата за трепките
Започнете да ги исцртувате очите од внатрешната страна на окото по целото оцо или само на одреден дел.

Дополнителни информации

Нијанса

67K, 51D, 93L, 1010N, 96W, 107D, 710N, 95U, 87Z, 95Y

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan молив за очи Khol Kajal Eyeliner

Select Options