Manhattan водоотпорен туш за очи Dip Eyeliner Waterproof

390.00 ден

Водоотпорен течен туш за очи. Формула со траење до 12 часа, која не само што има интензивна боја, туку се грижи и за специфичната област на очните капаци. Витаминот Е и витамин Ц содржани во него ја штитат и ја негуваат деликатната кожа. Збогатен со екстракт од алое вера,

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

Драматично исцртаните очни контури се апсолутна класика во шминкањето. Течниот ајлајнер е најчестата варијанта за постигнување на овој вид шминка. Manhattan ви го нуди Dip Eyeliner – водоотпорна формула со рок на траење до 12 часа, која не само што има интензивна боја, туку се грижи и за специфичната област на очните капаци. Витаминот Е и витамин Ц содржани во него ја штитат и ја негуваат деликатната кожа. Збогатен е со екстракт од алое вера, кој ја омекнува кожата и ја штити од штетните ефекти на токсините во околината. Голема предност на производот, особено за почетници, е специјален апликатор кој го олеснува нанесувањето на остри и прави линии.
Начин на употреба:
Започнете со нанесување на тушот од внатрешниот кон надворешниот агол на окото, следејќи ја линијата на трепките. За да спречите несакано искривување на исцртаната линија, фиксирајте го лактот на тврда површина и нежно повлечете го очниот капак на страната со другата рака. Можете да го користите тушот самостојно или да го аплицирате на врз претходно нанесени сенки за очи или пред нанесување на маскара.

Дополнителни информации

Нијанси

1010N, 109D, 93W

Brand

MANHATTAN COSMETICS

Manhattan водоотпорен туш за очи Dip Eyeliner Waterproof

Select Options