За нас    Контакт    |     тел.: 02 246 41 41

JUST FREE SKIN – во согласност со концептот Чиста убавина!

Just Free Skin е нова хипоалергична линија од Bell Cosmetics чии проиводи се:
💚 во согласност со концептот Чиста убавина,
💚 веган,
💚 повеќе од 80% состојки се од природно потекло.

Формулата на производите на Just Free Skin содржи: глицерин кој ја задржува влагата во кожата, сокот од алое вера е богат со аминокиселини, витамини и минерали и делува смирувачки на кожата. Екстрактот од семе од киноа ја подхранува и навлажнува кожата. Белиот чај има антиоксидантни својства и ефикасно да го забави процесот на стареење на кожата.

Со производите на Just Free Skin имате брз начин да добиете совршен изглед:
💚HYPOAllergenic Just Free Skin Color Balance ПРАЈМЕР
💚HYPOAllergenic Just Free Skin Light Liquid ТЕЧНА ПУДРА
💚HYPOAllergenic Just Free Skin Light Liquid КОРЕКТОР

Проверете ја нашата онлајн продавница и купете производи од линијата Just Free Skin по СУПЕР цени