За нас    Контакт    |     тел.: 02 246 41 41

НЕТОКСИЧНА УБАВИНА !

BIO:VÉGANE има нова страст: БИО КОНОП! Маслото од коноп се вади (екстрахира) од семето на растението и има многудетно и смирувачко дејство. Серијата БИО КОНОП ги штити сите типови на кожа од „стрес на кожата“, што може да произлезат од штетните ефекти на животната средина и во отсуство на хидратација. Создава целокупно чувство на опуштена кожа. Не грижете се: единствената вртоглавица ќе биде од прекрасниот изглед!

БИО КОНОП ОД ПОСЕБНА КУЛТУРА ДО ИКОНСКО РАСТЕНИE
Canabis Sativa (индустриски коноп) е античко растение кое одиграло одлучувачка и различна улога во многу развиени култури. Во Кина и Персија се собира од 12 илјади. години како жито. 100 години пред Христа до втората половина на 19 век, коноп е најчесто засеаната култура. Маслото од коноп се извлекува од семето на ова мултифункционално растение. Љубителите на коноп-от можат да бидат мирни: семето содржи само траги на тетрахидроканабинол (THC). Состојката со психотропното дејство се наоѓа во јадрото на растението.
ИМА ЛИ ЕФЕКТ?
Серијата БИО КОНОП ја смирува и балансира кожата под стрес со суперхрана – органско масло од семе коноп и други природни високо квалитетни состојки.
АКТИВНИ СОСТОЈКИ
Масло од семе на БИО КОНОП
ладно цедено потхранувачко „чудо“ со „сув ефект“ – брзо се апсорбира без да остава мрсен слој. Содржи гама-линоленски киселини кои се врзуваат за водата, и така го поттикнуваат обновувањето на клетките и ја стимулираат регенерацијата на оштетената кожата по стрес. Богата со омега-3 и омега-6 масни киселини, кои ја зајакнуваат природната заштитна бариера на кожата. Висока концентрација на антиоксиданти и фитостероли во него ја штити кожата и ги намалува трагите од предвремено стареење. Маслото од семе од коноп содржи витамини и минерали Е, Б1, Б2, калиум, манган, калциум, железо, фосфор, натриум и цинк.

ПОБЕДНИЧКИ ТИМ ЗА “РЕЛАКСИРАНА” КОЖА: ЛИНИЈА БИО КОНОП ОД BIO:VÉGANE
СЕРУМ-МАСЛО ЗА СТРЕСИРАНА КОЖА
Лесното серум-масло со екстракт од суперхраната – био масло од семе од коноп, алое вера и анти-стресен комплекс ја комбинира ефективноста на серумот со обновувачката моќ на маслото. Погоден за секој тип на кожа. Текстурата богата со масни киселини лесно се впива и ја заштитува кожата од дехидрација и од ефект на “стресирана кожа”. Го зајакнува и балансира заштитниот слој на кожата.
За моментално релаксирачко чувство на кожата.
Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер на чиста кожа, почекајте кратко да впие, а потоа за оптимална грижа на кожата нанесете БИО КОНОП 24H крема за лице како завршен третман.

БИО КОНОП 24H CARE
КРЕМА ЗА ЛИЦЕ ЗА “КОЖА ПОД СТРЕС”
24-часовна нега со екстракт од суперхраната – био масло од семе од коноп, богато со омега масни киселини кое ги штити сите типови на кожа од „стрес на кожата“, што може да биде предизвикано од негативното влијанија на животната средина и недостаток на хидратација. Ова масло ја оптимизира влажноста на кожата и ја смирува иритацијата на кожата. Бадемот и маслото од јојоба ја подобруваат еластичноста на кожата, без притоа да остават мрсни остатоци.
За пријатно чувство на релаксирана кожа.
Начин на употреба: Нанесете наутро и навечер со лесни масажни движења врз чисто и со серум-масло потхрането лице.