Bell HYPOAlergenic Ultra Glow хајлајтер за лице, очи и усни

374.00 ден

Иновативен проѕирен сјај – производ за усни, очи и лице. Го создава модерниот ефект „стаклена кожа“ – т.е. беспрекорна, оптички мазна и сјајна кожа како стаклен лист. Нежната, пријатна текстура не се лепи и лесно се нанесува. Мултифункционален производ кој создава природна свежа завршница со влажен ефект – можете да го нанесете директно на гола кожа или после шминкање. Навлажнувачката веганска формула содржи корисно масло од семки од кајсија кое ја омекнува и ја храни кожата. Во комбинација со витамин Е има антиоксидативно и заштитно дејство. Совршено е за фотосесија. Производот е достипен во 1 боја: CLEAR.

Веган. ПЕТА.

Погоден за чувствителна и иритирана кожа, како и за луѓе со чувствителни очи и контактни леќи. Дерматолошки и офталмолошки тестиран.

Description

Начин на употреба: нанесете со нежни движења на тапкање на местата каде што сакате да додадете сјај – на пример усните, очните капаци, јаготките.

Професионален совет: нанесете со прсти на чисти капаци или над веќе нанесената сенка за очи за треперлив ефект на површината на водата. Следно, осветлете го тенот, истакнувајќи го горниот дел од јаготките и врвот на носот со тапкање на мала количина од производот. Завршете ја шминката со нанесување и на усните за да ги направите оптички помазни и пополни.

Bell HYPOAlergenic Ultra Glow хајлајтер за лице, очи и усни

374.00 ден