Manhattan Clearface крем пудра 2 in 1 Powder & Make Up

540.00 ден

Навлажнувачка и матирачка крем пудра со изразито антибактеријално дејство, особено препорачлива за млада кожа т.е тинејџери.
Ефикасно делува против пајава на акни и ги лекува истите. Не ги затвора порите. Тестирано и докажано од дерматолози. Со голема покривна моќ и долготрајно повеќечасовно дејство.

SKU: Не е достапно Категорија Ознака:

Description

Со Manhattan Clearface 2in1 пудра визуелно го дефинирате и истакнувате вашиот тен. Пудра со антибактериски ефект, со голема прекивна моќ и долготрајно повеќечасовно дејство.
Двојна примена: Со сув апликатор користете ја како пудра при што можете дискретно да го прекриете и дефинирате вашиот тен. Ако ја нансувате со влажен апликатор добивате ефект на шминка. Така, вашиот тен ќе биде совршен, дури и ако имате исклучително чувствителна кожа.
Дерматолошки тестиран производ.

Дополнителни информации

Тежина 0.040 кг
Нијанса

76, 77, 78, 79

Brand

Manhattan Clearface

Manhattan Clearface крем пудра 2 in 1 Powder & Make Up

Select Options