Bell HYPOAllergenic течен туш со светки Nature Reflection

381.00 ден

Течен туш за очи со уникатна формула полна со треперливи светкави честички кои создаваат уникатна шминка со блескав финиш. Совршено ја осветлува дневната шминка и е совршен „накит“ за вечерен изглед. Тушот може да се нанесе како врвен слој над претходно исцртаната линија. Неговата веганска формула не се распаѓа и не се рони во текот на денот, а тенката четка обезбедува прецизно нанесување. Производот е достапен во 2 бои: BLACK SHOW и STARRY SKY.

Производот е 100% веган. PETA сертифициран. Содржи 90% состојки од природно потекло. Дерматолошки и офталмолошки тестиран производ.

Тестирано под надзор на дерматолог и офталмолог. Погоден за луѓе со чувствителни очи и кои носат контактни леќи.

Насоки за употреба: користете ја четката за да нацртате линија по должината на горната линија на трепките и да се проширите кон слепоочницата.

Make up трикови: нанесете го ајлајнерот над претходно исцртаната линија во вашата омилена боја за уникатен треперлив ефект и исклучителна боја. Совршена е и кога се нанесува на целиот очен капак како сенка.

SKU: Не е достапно Категории , , Ознака:

Description

Дополнителни информации

Нијанса

01-BLACK SHOW, 02-STARRY SKY

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HYPOAllergenic течен туш со светки Nature Reflection

Select Options