Bell HypoAllergenic Aloe балсам за усни со SPF 25

237.00 ден

Балсам за усни со алое вера и заштинен фактор SPF 25 од серијата „HypoAllergenic Aloe“.
Балсамот ја храни нежната кожа на усните. Неговата хипоалергична формула е збогатена со алое вера, која интензивно ја навлажнува, правејќи ја мека и еластична. Балсамот има и кокосово масло кое има хидратантно и хранливо дејство. Содржи и маслото од семки од кајсија, богато со витамин А и витамин Е, кои имаат антиоксидантни и навлажнувачки својства.
Балсамот има заштитен фактор SPF 25, кој ја штити кожата од штетното влијание на УВ зраците. Погоден е за употреба во сите сезони. Лесно се нанесува и остава нежна розова боја на усните. Формулата е веганска и содржи 89% состојки од природно потекло *. Дерматолошки е тестирана и не содржи микропластика.

SKU: 5902082552994 Категорија Ознака:

Description

Балсам за усни со алое навлажнува и ја храни нежната кожа на усните. Неговата хипоалергична формула е збогатена со алое вера, која интензивно ја навлажнува, правејќи ја мека и еластична. Се додава кокосово масло кое има хидратантно и хранливо дејство. Вклучени се маслото од семки од кајсија, богато со витамин А и витамин Е, кои имаат антиоксидантни и навлажнувачки својства.
Балсамот има заштитен фактор SPF 25, кој ја штити кожата од штетното влијание на УВ зраците. Погоден е за употреба во сите сезони. Лесно се нанесува и остава нежна розова боја на усните. Формулата е веганска и содржи 89% состојки од природно потекло *. Дерматолошки е тестирана и не содржи микропластика.
* Потеклото на состојките го гарантира производителот.

Brand

Bell HYPOAllergenic

Bell HypoAllergenic Aloe балсам за усни со SPF 25

237.00 ден