Bell HYPOAllergenic Ultra серум за усни со оптичен ефект за обем

350.00 ден

Со егзотична арома на ананас и со ментол, кој дава нежно чувство на истегнување и има пријатен ефект на ладење. Проѕирната боја нежно ги истакнува усните, прекрасните блескави честички создаваат тродимензионален сјај како одраз на водена површина. Маслото од јојоба го штити епидермисот од губење на вода, ги омекнува и ги храни усните. Сончогледовото масло ги измазнува и ја подобрува нивната еластичност. Веганската формула е збогатена и со екстракт од лубеница и гуава, кои имаат антиоксидативно дејство и ја штитат кожата од штетните влијанија на околината. Удобниот апликатор обезбедува лесно и рамномерно нанесување на серумот. Производот е достикен во 1 боја HOLO GLOW.
Веган. ПЕТА.
Погоден за чувствителна и иритирана кожа. Дерматолошки тестирано.

Description

Начин на употреба: нанесете го серумот со апликаторот директно на усните без да ја надминете контурата на усните.
Професионален совет: нанесете го серумот врз вашиот омилен кармин. На бојата на карминот и дава исклучителен тридимензионален ефект, сјајна завршница и волумен.

Bell HYPOAllergenic Ultra серум за усни со оптичен ефект за обем

350.00 ден